ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ № 1/2012

Комісія з питань розвитку аграрного ринку України Громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства України


Україна, 01001, Київ-1
вул. Михайлівська, 24Б, оф. 83
Тел.: (+380 44) 490-7078,
(+380 44) 490-7079,
Факс: (+380 44) 278-1287,
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

ПРОТОКОЛ ЗАСІДАННЯ

від 17 лютого 2012 року №1/2012

 

м. Київ
Дата проведення засідання:
Початок засідання:
Місце проведення:
17 лютого 2012 року
11 год. 00 хв.
м. Київ, вул.Червоноармійська (Велика Васильківська), буд.13/1, 2 поверх, Зал Біржі.

Головував - Андрієвський В.Є.

Присутні члени Комісії: Андрієвський В.Є., Бернштейн Б.Л., Бондаренко В.М., Бороданя О.Г., Гагалюк Т.В. (за дорученням Ліссітса А.М.), Герасимов О.А., Гребінь Т.М. (за дорученням Тильних А.П.), Душник И., Ільницька Т.Є., Капшук С.П., Кібенко І.Р., Коренькова Г.М., Корінець Р.Я., Кравчук С.В. (за дорученням Молдован Л.В.), Лєсніков А.В., Метелєва І.Д. (за дорученням Гордійчук А.А.), Олійник О.В., Пахно В.Г., Петров М.М., Підберезник Т.В., Притульска Н.В., Рибак А.В.. Тітков В.В., Фролов А.Ю., Марченко Г.І., Хоменко В.О., Чайка О.П., Ювченко А.Г., Ярчук М.М.

Запрошені: Андріяшев О.В., Березовська Л., Дяченко В.М., Каліберда А.В. Клюца С.О., Кот Л.К., Кравченко І.М., Лебедь В.І, Муляр А., Петренко С.С., Самусь О., Темен Д.

Перше засідання Комісії з питань розвитку аграрного ринку України відкрив Голова Комісії Андрієвський В.Є., який повідомив про кількість зареєстрованих для участі в засіданні Комісії. На підставі реєстраційних списків для участі у засіданні Комісії зареєстровано 28 членів Комісії з питань розвитку аграрного ринку України.
Також до участі в засіданні Комісії були запрошені спеціалісти Міністерстві аграрної політики та продовольства України, представники наукових установ, приватних компаній, проектів міжнародної технічної допомоги, ЗМІ.

Для проведення засідання Комісії одноголосним рішенням прийнято лічильну комісію не створювати.

1. Про напрямки роботи Комісії з питань розвитку аграрного ринку України на 2012 рік, створення Координаційно – аналітичної групи та обрання відповідального секретаря Комісії.


(Андрієвський В.Є.)

У своєму вступному слові Андрієвський В.Є. наголосив на важливості діалогу між Міністерством аграрної політики і продовольства України та професійними галузевими об'єднаннями. Він запропонував брати активну участь у законотворчій роботі і максимально використовувати при цьому інтелектуальний та професійний ресурс, який стоїть за кожним членом Комісії.
Андрієвський В.Є. висловив сподівання, що Комісія з питань аграрних ринків буде не тільки платформою для обговорення між владою і бізнесом проблемних ситуацій на аграрних ринках, а й ефективним механізмом по їх вирішенню. Така спільна розробка "правил гри" сприятиме ефективному розвитку економіки в цілому. а також і її соціальної складової.

 

1.1. Процедура обрання відповідального секретаря Комісії з питань розвитку аграрного ринку України. 
Андрієвський В.Є. запропонував відповідальним секретарем Комісії з питань розвитку аграрного ринку України обрати Коренькову Галину Миколаївну – члена Ради Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України.
Інших пропозицій не надійшло.
Голосували: «за» - 29, «проти» - 0, «утримались» - 0.
Вирішили: секретарем Комісії з питань розвитку аграрного ринку України обрати Коренькову Галину Миколаївну.

1.2. Процедура затвердження Положення про Координаційно – аналітичну групу Комісії з питань розвитку аграрного ринку України.
Андрієвський В.Є. представив проект Положення про Координаційно – аналітичну групу Комісії з питань розвитку аграрного ринку України, розробленого Інститутом розвитку аграрних ринків.
Ювченко А.Г. - запропонував внести правки до Положення, а саме:
п. 9. ч. 3 словосполучення «веде та підписує» замінити на «готує»
Інших пропозицій не надійшло.
Голосували: «за» - 29, «проти» - 0, «утримались» - 0.
Вирішили: затвердити Положення про Координаційно – аналітичну групу Комісії з питань розвитку аграрного ринку України з внесеними правками та призначити керівником Координаційно – аналітичної групи Артюшина Володимира Івановича – експерта Інституту розвитку аграрних ринків.

2. Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно) та проект Закону України «Про аграрні розписки».

 


(Андрієвський В.Є., Клюца С.О.)

Клюца С.О. презентував проект Закону України «Про аграрні розписки». Цей закон регулює правовідносини, які виникають у сфері оформлення, видачі, обігу, виконання аграрних розписок, визначає порядок їх реєстрації та спрямований на створення правових, економічних, організаційних умов функціонування цих документів. При підготовці даного законопроекту використовувався бразильський досвід системи кредитування під заставу майбутнього врожаю та встановлення спрощеної процедури звернення стягнення на такий заставний врожай.
В ході обговорення даного законопроекту висловлено ряд зауважень, у тому числі щодо відповідальності сторін за договором, вартості заставного майна, системи страхування, захисту прав власників аграрних розписок.
Досягнуто домовленості, що всі зауваження та пропозиції будуть спрямовані в координаційно-аналітичну групу для аналізу та узагальнення. Доопрацьований законопроект буде представлений Комісією на розширеному засіданні профільного комітету ВР України.

Андрієвський В.Є презентував проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно).
Цей закон визначає статус Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, основні завдання та функції Фонду, Правові засади його діяльності.
Ідея створення гарантійного фонду взята з фінансового сектора і за нею, фактично, зерновий елеватор виконує функцію банку.
В ході обговорення даного законопроекту висловлено ряд зауважень, у тому числі щодо структури законопроекту, термінології, формування статутного фонду, сертифікації елеваторів. Наголошено на необхідності створення Наглядової Ради для реалізації положень даного законопроекту.
Після врахування всіх зауважень членів Комісії рекомендовано направити його в Громадську Раду і в подальшому на розгляд в профільний комітет ВР України.

3. Обговорення першочергових планів роботи Комісії з питань розвитку аграрного ринку України на 2012 рік.


(Андріївський В.Є.)

Андрієвський В.Є запропонував Членам Комісії протягом тижня надати свої пропозиції щодо плану роботи Комісії на 2012 рік та затвердити його на наступному засіданні. Запропоновано включити в план роботи найбільш проблемні питання аграрного ринку, а також нормативно-правові акти, які вимагають професійного обговорення.

Беренштейн Б.Л. запропонував кожній професійній організації підготувати для плану роботи Комісії як мінімум по одному проблемному питанню. Це дозволить членам Комісії не тільки більш чітко уявляти загальну ситуацію на аграрних ринках, а й більш ефективно шукати механізми вирішення складних питань.

Підберезняк Т.М. запропонувала заздалегідь розміщувати інформацію про роботу Комісії в Інтернеті, включаючи плани роботи, законопроекти та інше.

Капшук С.П. закликав всіх брати активну участь у обговоренні законодавчих актів, а також проінформував про ситуацію з укладення та реєстрацію зовнішньоекономічних контрактів щодо експорту олії соняшникової. Він зазначив, що незважаючи на Протокольне рішення Кабінету Міністрів України, збір Аграрної біржі та брокерських контор не тільки не зменшився, а навпаки, станом на 01.02.12 у порівнянні з відповідним періодом минулого року необґрунтовано збільшився. При цьому, вартість послуг брокерських контор збільшилась вдвічі.

Після обговорення прийнято рішення на наступному засіданні Комісії розглянути питання, яке запропоновано асоціацією «Укроліяпром» - «Зниження розміру плати за послуги Аграрної біржі з укладення та реєстрації зовнішньоекономічних контрактів щодо експорту олії соняшникової».

Одноголосним рішенням прийнято проводити засідання Комісії один раз на місяць. Друге засідання Комісії заплановано провести, орієнтовно, 26 березня 2012 року.

4. Різне


(Андріївський В.Є., Петренко С.С)

Андрієвський В.Є. запропонував включити до складу Громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства та Комісії з питань розвитку аграрного ринку України Клименко Володимира Георгійовича – президента Української зернової асоціації.
Голосували: «за» - 29, «проти» - 0, «утримались» - 0.
Вирішили: рекомендувати включити до складу Громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства та Комісії з питань розвитку аграрного ринку України Клименко Володимира Георгійовича – президента Української зернової асоціації.

Відповідно до Положення про Громадську раду при Мінагрополітики України вирішено залучити до співпраці з Комісією діючи робочі групи (в т.ч. зернового ринку), до складу яких входять вітчизняні та міжнародні експерти.

Петренко С.С. передав привітання від Першого заступника Міністра аграрної політики Безуглого М.Д. Також він висловив сподівання на активну співпрацю при створенні законодавчих актів і «правил гри» на аграрному ринку. Делегування повноважень від міністерства до професійних об‘єднань у розробці аграрної політики накладає і певну відповідальність.
Міністерство зацікавлене у практичній допомозі Комісії при розробці таких законопроектів як "Про ринок земель", "Про продовольчу безпеку", "Про сільське господарство", "Про внесення змін до Закону про державну підтримку сільського господарства", "Про професійні об'єднання в аграрному секторі".
Першочерговим завданням роботи Комісії повинна бути розробка стратегії розвитку АПК в цілому, системне рішення реформування аграрного сектора економіки.
Міністерство ставить перед собою завдання, щоб кожен нормативно-правовий акт, який регулює той чи інший вид діяльності, був узгоджений з галузевою організацією.

Беренштейн Б.Л. поінформував про підписання дев'ятьма організаціями Меморандуму про дії на аграрному ринку і запропонував учасникам приєднуватися до даного документу (його текст розміщений на сайті асоціації "Союзу аграрних бірж Україні").Голова Комісії

В. Андрієвський

Відповідальний секретар Комісії

Г. Коренькова

_
_
_

Copyright © 2005 - 2017. All rights reserved.

Розробка сайту Веб-студія VOLL